Wodorowe oczyszczanie twarzy
Innowacyjny system łączący oczyszczanie wodorem, peeling kawitacyjny oraz infuzję jonową. Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich warstw. Po dotarciu tam, eliminuje wolne rodniki, które są jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.
Zalecany jest dla osób w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Terapia wodorem i tlenem wzmacnia ściany naczyń włosowatych, w związku z tym zabieg oczyszczania wodorowego z powodzeniem może być przeprowadzony u osób z cerą naczyniową czy wrażliwą.
Zabieg oczyszczania wodorowego redystrybuuje alokację depozytów limfatycznych, zmniejsza obrzęki i poprawia napięcie skóry. Skóra staje się nie tylko doskonale oczyszczona, ale też odżywiona i ujędrniona.
Procedura powinna stanowić wstęp do każdej terapii anti-aging. Jako indywidualny zabieg daje efekt oczyszczenia i odświeżenia, wspomaga wyrównanie kolorytu skóry oraz stymuluje ją do poprawy elastyczności.
Warto wiedzieć:
Wskazania do zabiegu:
- Cera szara, zmęczona, sucha, pozbawiona blasku, z oznakami starzenia
- Skóra wymagająca dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia
- Skóra narażona na działanie zanieczyszczeń miejskich, czynników atmosferycznych/promieniowanie słoneczne
- Zaskórniki, nadmierna produkcja sebum
- Tendencja do stanów zapalnych
- Rozszerzone pory
- Cera naczynkowa, nadreaktywna i problematyczna
- Działanie profilaktyczne na skórę zdrową
Efekty zabiegu:
- Dotlenienie skóry właściwej, rewitalizacja
- Stymulacja włókien kolagenowych
- Nawilżenie, odżywienie, napięcie i wygładzenie skóry
- Uszczelnienie naczyń krwionośnych
- Poprawa kolorytu, redukcja przebarwień
- Redukcja nadprodukcji sebum
Przeciwskazania do zabiegu:
- Aktywne choroby skóry, infekcje, aktywna opryszczka, trądzik w fazie aktywnej
- Patologiczne stany chorób przewlekłych (nowotwór, cukrzyca, epilepsja, itp.)
- Rozrusznik serca oraz metalowe implanty
- Nadwrażliwość na prąd elektryczny
- Ciąża, karmienie piersią
Przebieg zabiegu – pełna procedura
Etap I – Oczyszczanie wodorowe – eliminacja wolnych rodników
Wodór oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Redukuje i neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry.
Cząsteczki aktywnego wodoru wprowadza się w strudze wody pod ciśnieniem w głębokie warstwy skóry, celem jej oczyszczenia i eliminacji wolnych rodników. Zabieg ma więc także działanie przeciwstarzeniowe, gdyż wodór został uznany za najskuteczniejszy antyoksydant.
Etap II – Eksfoliacja – złuszczania martwego naskórka
Następnie wykonujemy hydropeeling, który oczyszcza skórę i złuszcza martwy naskórek. Eksfoliacja wykonywana jest pod wysokim ciśnieniem, która zapewnia usunięcie martwego naskórka, zanieczyszczeń skóry i udrożnienie kanałów skórnych. Dodatkowym efektem jest zmiękczenie skóry.
Etap III – Dotlenienie – infuzja wodorowa
Dzięki głowicy podciśnieniowej tlen zostaje wprowadzony do głębszych warstw skóry. Skóra staje się promienna i wygładzona, aktywny tlen działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum oraz usprawnia mikrocyrkulację, dzięki czemu wspomaga wchłanianie substancji aktywnych i uczestniczy w procesie produkcji włókien kolagenu i elastyny.
Etap IV – Laminacja
Dyspersja antyoksydantów przy pomocy specjalnej głowicy. Laminacja skóry antyoksydantami prowadzi do dotlenienia głębszych warstw skóry.
Ampułkę z preparatem pielęgnacyjnym, który zawiera antyoksydanty podajemy przy użyciu infuzji wodorowej. Na skórze powstaje niewidoczna warstwa która zabezpiecza skórę przed ponownym nadmiernym powstawaniem wolnych rodników. Skóra jest odżywiona i nawilżona.
Na tym etapie można zabieg zakończyć, np. aplikując maskę kremową lub algową.
Jednak aby efekt tego etapu był silniejszy i utrzymał się dłużej, zalecamy rozszerzenie zabiegu o kolejne dwa kroki, które pozwolą na wtłoczenie substancji aktywnych do głębokich warstw naskórka dla mocniejszych efektów zagęszczenia i lepszego napięcia skóry.
Etap V – Wtłaczanie substancji aktywnej
Za pomocą ultradźwięków wysokiej częstotliwości wtłaczane są w głąb skóry składniki aktywne – substancje antyoksydacyjne, podane na skórę w poprzednim etapie. Ultradźwięki zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, rozszerzają naczynia krwionośne, pobudzają krążenie oraz polepszają metabolizm komórkowy.
Prowadzi to do drgań komórek i wytworzenia efektu termicznego, a w konsekwencji do relaksacji struktur skórnych, odprężenia mięśni i regeneracji skóry. Ten etap pobudza przepływ krwi i limfy oraz stymuluje proces przebudowy włókien kolagenowych i elastyny. Dochodzi do regeneracji skóry, twarz odzyskuje wypoczęty wygląd.
Etap VI – Lifting
Liftingujący zabieg anti-aging – przy wykorzystaniu bipolarnej fali radiowej (RF). Fale radiowe bipolarne wywołują zjawisko diatermii w skórze. Poprzez podgrzanie włókien kolagenowych, co prowadzi do ich obkurczenia, uzyskujemy efekt zwiększonego napięcia skóry, poprawy jej elastyczności.
Etap VII – opcjonalnie – Masaż głowicą „zimny młotek”
Zakończeniem zabiegu może być chłodzący masaż zimną głowicą. Pozwala on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia.