Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb Pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. W naszej klinice mezoterapia obok zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego oraz mezoterapii Derma Rollerem stanowi jedną z najbardziej skutecznych metod w leczeniu łysienia oraz wspomagająco przy wypadaniu włosów.

Warto wiedzieć:

Wskazania do zabiegu:

Zalety:

Przeciwskazania do zabiegu:

Efekty zabiegu:

Mezoterapia jest niezwykle cenną metodą leczenia łysienia czy wypadania włosów. Mieszanina wielu substancjirewitalizujących i regenerujących stymuluje cebulki włosa oraz pobudza procesy angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych odżywiających skórę owłosioną głowy). W wyniku zabiegu następuje wzmocnienie i wzmożony odrost włosów, przywrócenie właściwej budowy zdrowego włosa. To wsparcie dla włosów cienkich i osłabionych oraz przy kuracji przeciwłupieżowej i łojotokowej. Zabieg należy powtarzać co 2 tygodnie przez 6 miesięcy.

Szczegóły zabiegu:

Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki (iniekcja) wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem preparatu jest minimalny. 

Wskazania pozabiegowe:

Przez 12 godz. po wykonaniu zabiegu mezoterapii należy unikać ekstremalnych temperatur (łaźni, sauny, kriokomory) oraz bezpośredniej ekspozycji na słońce w tym również solarium oraz wskazane jest picie dużej ilości wody.