Mezoterapia igłowa skóry głowy
Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb Pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. W naszej klinice mezoterapia obok zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego oraz mezoterapii Derma Rollerem stanowi jedną z najbardziej skutecznych metod w leczeniu łysienia oraz wspomagająco przy wypadaniu włosów.
Warto wiedzieć:
Wskazania do zabiegu:
- W wyniku wypadania włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia
- W leczeniu łysienia plackowatego
- W ograniczeniu wypadania włosów w trakcie menopauzy i po ciąży
Zalety:
- Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Jednym z częstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, prowadzące do utraty i/lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy aminokwasów, minerałów, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie i regenerację struktury włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów.
Przeciwskazania do zabiegu:
- Uczulenie na podawane substancje
- Alergia
- Stany zapalne na skórze
- Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
- Stosowanie leków przeciwzakrzepowych, aspiryny
- Cukrzyca (niewyrównana)
- Choroby autoimmunologiczne
- Choroba nowotworowa
- Ciąża, okres karmienia piersią
Efekty zabiegu:
Mezoterapia jest niezwykle cenną metodą leczenia łysienia czy wypadania włosów. Mieszanina wielu substancjirewitalizujących i regenerujących stymuluje cebulki włosa oraz pobudza procesy angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych odżywiających skórę owłosioną głowy). W wyniku zabiegu następuje wzmocnienie i wzmożony odrost włosów, przywrócenie właściwej budowy zdrowego włosa. To wsparcie dla włosów cienkich i osłabionych oraz przy kuracji przeciwłupieżowej i łojotokowej. Zabieg należy powtarzać co 2 tygodnie przez 6 miesięcy.
Szczegóły zabiegu:
Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki (iniekcja) wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem preparatu jest minimalny.
Wskazania pozabiegowe:
Przez 12 godz. po wykonaniu zabiegu mezoterapii należy unikać ekstremalnych temperatur (łaźni, sauny, kriokomory) oraz bezpośredniej ekspozycji na słońce w tym również solarium oraz wskazane jest picie dużej ilości wody.