Mezoterapia igłowa twarzy - Kwas Hialuronowy

Zabig wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym należą do najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje objętości można „zatrzymać czas”, wygładzić zmarszczki, modelować wargi i poprawić kontur twarzy. W naszej klinice stosujemy najlepsze i sprawdzone produkty oraz innowacyjne znieczulenie w postaci kremu, które gwarantuje praktycznie bezbolesny zabieg.

Warto wiedzieć:

Wskazania do zabiegu:

Zalety:

Przeciwskazania do zabiegu:

Efekty zabiegu

Rezultat zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego jest widoczny od razu. Pełnym efektem możemy cieszyć się po 2-3 dniach ze względu na obrzęk, jaki może utrzymywać się po zabiegu. Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem (kwas hialuronowy i kolagen posiadają silne działanie nawilżające). Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć. Podanie wypełniacza nie wymaga wyłączenia pacjenta z codziennych zajęć.

Wskazania pozabiegowe

W dniu zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku i nagrzania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz nadmiernego zimna. Bezpośrednio po zabiegu na leczone obszary mogą być przyłożone zimne kompresy w celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku, nie wolno również przyjmować aspiryny lub podobnych leków. Należy unikać dotykania korygowanych obszarów przez 6 godzin po zabiegu. Po 6 godzinach można delikatnie przemyć leczone obszary mydłem i wodą, a także nałożyć makijaż.