Manualne oczyszczanie twarzy

Wykonujemy profesjonalne zabiegi kosmetyczne w Łodzi. Manualne oczyszczanie twarzy polega na ręcznym oczyszczeniu skóry. Usuwanie wągrów, zaskórniaków, prosaków, grudek powinno wykonywać się regularnie. Służy odblokowaniu porów skórnych z nadmiaru łoju i odświeżeniu skóry. Zabieg polecany jest głównie dla skór tłustych, łojotokowych, skłonnych do powstawania grudek i zaskórników, które należy usuwać. Istnieje wiele kontrowersji wokół ręcznego usuwania zaskórników, prosaków, jednak w wielu przypadkach jest to zabieg konieczny, szczególnie przy bardzo dużym stopniu zanieczyszczenia skóry twarzy oraz na początku kuracji przeciwtrądzikowych.

Jak się przygotować?

Najodpowiedniejszą porą do wykonania zabiegu jest wiosna i jesień, ze względu na mniejsze promieniowanie słoneczne, które może mieć niedobry wpływ na podrażnioną twarz. Po jego wykonaniu należy stosować na co dzień kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Zabieg zapewnia wiele korzyści, które od razu zauważysz.

Czy zaczerwienienie po zabiegu jest normalne?

Tak, lekkie podrażnienie skóry jest naturalnym efektem manualnego oczyszczenia. Jednak jako profesjonaliści posiadamy wiedzę, jak zminimalizować wszelkie niepożądane dolegliwości bólowe i skutki uboczne.

Warto wiedzieć:

Wskazania do zabiegu:

Zalety:

Przeciwskazania do zabiegu: