Usuwanie zmarszczek - Toksyna Botulinowa

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej to obecnie najpopularniejszy zabieg w medycynie estetycznej. Toksyna jest naturalnym , oczyszczonym białkiem, którego działanie polega na relaksacji mięśni mimicznych twarzy, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Dodatkowo następuje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy. W naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem botoksu są w pełni bezpieczne i skuteczne.

Warto wiedzieć:

Wskazania do zabiegu:

Zalety:

Przeciwskazania do zabiegu:

Efekty zabiegu:

Efekty iniekcji widoczne są po 2-3 dniach od wykonaniu zabiegu i postępują do 10 lub 14 dni, kiedy to następuje całkowity proces wygładzenia. Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy, co jest zależne od indywidualnych predyspozycji skóry pacjenta, obszaru wstrzyknięcia botuliny a także rodzaju preparatu. Twarz bez zmarszczek i bruzd po takim zabiegu jest młodsza, mniej zmęczona oraz ujędrniona.

Szczegóły zabiegu:

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu stosowane jest znieczulenie wybranego obszaru twarzy za pomocą kremu znieczulającego, jednak uczucie bólu przy takim zabiegu jest bardzo minimalne, dlatego większość pacjentów nie wymaga wcale znieczulenia. Lekarz przy pomocy specjalnie cienkiej igły podaje podskórnie bezpośrednio do tkanki mięśniowej preparat zawierający toksynę botulinową typu A, która blokuje impulsy nerwowe i dzięki temu mięśnie powodujące zmarszczki zostają rozluźnione, dając efekt wygładzenia. Cały zabieg trwa nie dłużej niż 15 minut. Jest to zabieg małoinwazyjny, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać lub odbywać rekonwalescencji po wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.

Wskazania pozabiegowe:

Po zakończeniu zabiegu pacjent nie może pochylać głowy przez ok. 4 godziny, ponadto nie powinien masować miejsc iniekcji. Zalecane jest natomiast wykonywanie ćwiczeń mięśni mimicznych do godziny po zabiegu. Przez tydzień po zabiegu powinno się unikać przegrzewania skóry (np. intensywne ćwiczenia fizyczne, sauna, solarium). Zabrania się wykonywania peelingów przez kilka dni po zabiegu. Przez tydzień po wykonaniu zabiegu nie powinno się również wykonywać zabiegów kosmetycznych na twarzy.