Leczenie nadpotliwość - Toksyna Botulinowa

Nadmierna potliwość jest częstym problemem ludzi aktywnych. Stale wilgotne pachy, stopy lub dłonie to frustrujący problem, który może powodować spory dyskomfort. Bywa też przyczyną wielu kompleksów i zahamowań. W Kuźni Urody toksynę botulinową stosujemy jako metodę, dającą szybki efekt i długotrwałą skuteczność. Leczenie przy wykorzystaniu botoksu powoduje wyraźną poprawę jakości życia Pacjentów dotkniętych problemem nadpotliwości.

Warto wiedzieć:

Wskazania do zabiegu:

Zalety:

Przeciwskazania do zabiegu:

Efekty zabiegu:

Podanie preparatu toksyny botulinowej pozwala na szybkie zahamowanie nadmiernego pocenia. Po zastosowaniu toksyny botulinowej nadpotliwość ustępuje całkowicie u ok. 90% pacjentów. Efekt jest długotrwały i utrzymuje się przez okres 6-12 miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć jeżeli zależy nam na jego utrzymaniu.

Szczegóły zabiegu:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i zaczyna się od oględzin miejsc nadmiernego pocenia. Na miejsce objęte poceniem nakładany jest preparat, który pomaga nam określić miejsca, w których należy zaaplikować odpowiednią dawkę botoksu. Po ustaleniu miejsc podania preparatu, znieczulamy obszar stosujemy znieczulenie miejscowe – krem Emla. Następnie lekarz wykonuje śródskórne nakłucia cienką igłą podając w zaznaczone miejsca odpowiednią ilość toksyny botulinowej. Czas trwania zabiegu wynosi około 1 godziny. Na skutki działania botoksu czekamy do dwóch tygodni.

Wskazania pozabiegowe:

Po wykonaniu zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do zwykłego trybu życia. Należy jednak zwrócić uwagę, aby przez kilka dni po wykonaniu zabiegu traktować ostrzyknięte miejsca ze szczególną delikatnością – unikać rozmasowywania obszarów pozabiegowych i nadmiernego ich ugniatania.