Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to niechirurgiczna metoda redukcji miejscowych depozytów tłuszczowych. Polega na ostrzykiwaniu skóry preparatami mającymi na celu „rozbicie” komórek tłuszczowych, które potem transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej są obecnie najnowocześniejszą metodą skutecznej i trwałej metody redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. W naszej klinice zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Warto wiedzieć:

Wskazania do zabiegu:

Zalety:

Przeciwskazania do zabiegu:

Szczegóły zabiegu:

Lipoliza iniekcyjna czyli usuwanie tkanki tłuszczowej jest przeprowadzana przez lekarza. Polega na podaniu za pomocą serii zastrzyków wykonywanych cienką igłą, substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Trwa około 15 – 20 minut.

Wskazania pozabiegowe:

Po kilkunastu minutach od wykonania zabiegu można podjąć normalną aktywność życiową, a ewentualne dolegliwości bólowe łagodzić za pomocą np. chłodnych okładów. Od 3–4 doby możemy zacząć masować ostrzykiwane miejsca w celu równomierności efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody przez okres najbliższych dni w celu np. wyeliminowania spadków ciśnienia. Po wykonanym zabiegu lipolizy, zaleca się stosowanie masażu limfatycznego, w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.