Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna to niechirurgiczna metoda redukcji miejscowych depozytów tłuszczowych. Polega na ostrzykiwaniu skóry preparatami mającymi na celu „rozbicie” komórek tłuszczowych, które potem transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej są obecnie najnowocześniejszą metodą skutecznej i trwałej metody redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. W naszej klinice zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonuje lekarz medycyny estetycznej.
Warto wiedzieć:
Wskazania do zabiegu:
- Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby szczupłe lub z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diety. Dzięki lipolizie iniekcyjnej możemy pozbyć się podwójnego podbródka, tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud i pod pośladkami, lekko zaokrąglonego brzuszka, wałeczków na plecach i w okolicach pach, grubego, otłuszczonego „bawolego” garba, tłuszczu na ramionach, kolanach i biodrach.
Zalety:
- Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowalny i bardzo bezpieczny. Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdza się przy modelowaniu sylwetki oraz usuwaniu miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej. Jest jedną z lepszych metod na pozbycie się cellulitu, ponieważ nie niesie za sobą ryzyka powstania nierówności na skórze. Po zabiegu skóra wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej, dopasowuje się do nowych kształtów i staje się idealnie gładka.
Przeciwskazania do zabiegu:
- Otyłość
- Ciąża oraz okres karmienia piersią
- Cukrzyca
- Padaczka
- Zaburzenia immunologiczne
- Niewydolność wątroby i nerek
- Ostre stany zapalne
- Zaburzenia krzepliwości krwi
- Ciężkie alergie, uczulenie na soję i skorupiaki
Szczegóły zabiegu:
Lipoliza iniekcyjna czyli usuwanie tkanki tłuszczowej jest przeprowadzana przez lekarza. Polega na podaniu za pomocą serii zastrzyków wykonywanych cienką igłą, substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Trwa około 15 – 20 minut.
Wskazania pozabiegowe:
Po kilkunastu minutach od wykonania zabiegu można podjąć normalną aktywność życiową, a ewentualne dolegliwości bólowe łagodzić za pomocą np. chłodnych okładów. Od 3–4 doby możemy zacząć masować ostrzykiwane miejsca w celu równomierności efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody przez okres najbliższych dni w celu np. wyeliminowania spadków ciśnienia. Po wykonanym zabiegu lipolizy, zaleca się stosowanie masażu limfatycznego, w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.