Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi natychmiastowe wręcz rezultaty. Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza).

Warto wiedzieć:

Wskazania do zabiegu:

Zalety:

Przeciwskazania do zabiegu:

Efekty zabiegu:

Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry.

Po serii zabiegów mezoterapii uzyskujemy znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia skóry. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest dobrze odżywiona i wypoczęta. Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

Szczegóły zabiegu:

Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np. krzemionka, L-karnityna, wyciąg z karczocha, kofeina, witaminy) tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki (iniekcja) wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem preparatu jest minimalny. Ze względu na komfort pacjenta jest zastosowane znieczulenie miejscowe za pomocą kremu znieczulającego. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów. Cały zabieg trwa około 30–60 minut, w zależności od rodzaju.

Wskazania pozabiegowe:

Po zakończeniu zabiegu nie należy nakładać makijażu przez 12 godzin po zabiegu. Przez około 5 dni należy unikać sauny, basenu. Należy również unikać ekspozycji na promieniowanie UV (słońce, solarium) oraz wskazane jest picie dużej ilości wody.